Váš košík

Napište nám: sitedekoracesilvie@gmail.com

Poštovné zdarma pro objednávky nad 1500,-

Bavlna, sotva najdete příjemnější materiál na volný čas.

Sotva najdete příjemnější materiál než je 100% cotton. Bavlna je přírodní materiál, je prodyšný a příjemný na nošení a snad nejuniverzálnější. Má široké využití od bytového textilu, dekorací až po oblečení… Čistě bavlněné prádlo ocení atopici, alergici, vyrábí se z něj i oblečení pro miminka. Bavlna jako látka se dělí na tkaninu (košile) a na úplet (trička). „Z názvu vyplývá, že tkanina je tkaná, kdežto úplet pletený. Tkanina se vyrábí na tkalcovském stavu, úplet na pletacím stroji. Tkát i plést lze z nejrůznějších přízí i vláken.

Kvalitní bavlna je pevná a tak Vám kousky vydrží dlouho v šatníku. Věci tak nejsou náročné na údržbu. Bavlna má , ale také svou přirozenou mačkavost. U některých kousků oblečení to není na škodu, ba naopak jím sluší, u jiných kousků se pak bez žehličky neobejdete. Nejlepší sušení bavlněného prádla je venku, kde větřík věci krásně profoukne a vyhladí.

Já jsem si bavlnu velice oblíbila, oba dva druhy, tkaninu i úplet. Velice krásně se s ní pracuje a v dnešní době je v nabídce spoustu vzorů a barevných kombinací. Na většinu výrobků používám bavlnu, která byla vyrobena v České republice společností KREDA TRADE s.r.o. Jejich tkaniny jsou vyráběny v souladu s certifikátem Ökotex Standard 100, číslo certifikátu VUTCH-14VUTCH třída I. A jsou vhodné pro děti do 3 let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poštovné zdarma

Pro objednávky nad 1500,-

Vrácení zboží zdarma.

Vrácení zboží do 30 dnů zdarma.

Originální ruční práce

Všechny šité výrobky jsou originální a ručně vyrobeny.

100% Bezpečná platba

PayPal / MasterCard / Visa